YARDIM / SATIŞ ve İADE KOŞULLARI

magaza.teoridergisi.com güvenli bir şekilde alış-veriş yapabileceğiniz sitemizde sizlere iyi alış-verişler dileriz.

SATIŞ SÖZLEŞMESİ

· 18 yaşından küçük kişiler magaza.teoridergisi.com'dan alışveriş yapamaz. magaza.teoridergisi.com çocuklara yönelik kitaplar satışa sunmaktadır; ancak bunları yetişkinlere satmaktadır.

· Sitemizden sipariş vermek için internet sitemize üyelik gerekmektedir.

· magaza.teoridergisi.com'dan kredi kartı (Visa, MasterCard) ile alışveriş yapılabilir. Siparişin verildiği tarih sistemimizin kredi kartından tahsilatı yaptığı tarih olarak alınır. Siparişin teslimat süreci bu tarihe göre yapılır.

· magaza.teoridergisi.com tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli elektronik faturası tarafınıza e-posta ile göndererek teslim edecektir. Hediye paketleri sevk irsaliyesi ile gönderilir. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir. KDV oranları kitapta %0, dergide %0, müzik, video, dvd, ve kargo için %18, hobi ürünlerinde ise %26'dır.

· Sipariş esnasında fatura, teslimat, iletişim bilgilerinizin doğruluğundan emin olunuz, özellikle e-posta ve telefon numaranızı kontrol ediniz.
· magaza.teoridergisi.com web sitemizden sipariş verdiğinizde mail adresinize bu siparişe dair onayladığınız bilgiler gönderilecektir. Bunların sistemimiz tarafından teyidinden sonra ürün veya hizmet talepleriniz karşılanacak ve size ulaştırılacaktır.

· Siparişin verildiği tarih sistemimizin kredi kartından tahsilatı yaptığı tarih olarak alınır. Siparişin teslimat süreci bu tarihe göre yapılır.

· Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından magaza.teoridergisi.com sorumlu değildir.

· Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

İPTAL

· Siparişinizi tamamen iptal etmek istiyorsanız müşteri temsilcilerimizle görüşmek için sitedeki iletişim numarasını arayabilir, magaza@teoridergisi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

· Siparişin tamamen karşılanamadığı durumlarda müşterinin yaptığı ödeme iade edilecek ve bilgi verilecektir.

· Siparişin kısmen karşılandığı durumlarda müşteri bilgilendirilir ve bu sipariş için müşterinin isteği doğrultusunda işlemler yapılır. (Bazen müşteri sadece karşılananları gönderiniz ve kalanı için ödememi iade edin şartıyla sipariş verir veya eksik siparişi başka bir ürün ile değiştirin veya tüm siparişi iptal ediniz diyebilir.)

İADE

· Satın alınan ürün veya hizmetin iade şartları tüketici hakları çerçevesindedir. Satın alınan ürün orijinal halde (tekrar satışa uygun), şartlara da uygun olarak bir hafta içerisinde tarafımıza herhangi bir neden göstermeksizin iade edilebilir. Bir haftadan sonra ki bu tarz iade talepleri dikkate alınmayacaktır. İadelerde kargo masrafları tamamen müşteriye aittir. Ödemeli kargolar kesinlikle kabul edilmeyecek, teslim alınmayacaktır. İade edilen ürünün şartlara uygunluğu kontrol edilecek uygun ise geri ödeme sonucunun müşteriye bildiriminden itibaren en geç 1 ay içerisinde yapılacaktır. Geri ödemede firmamızın karşılamış olduğu banka aracılık, kargo gibi masraflar düşülecektir.

· Ürünlerimizde garanti şartlarında aksi belirtilmedikçe ürünün ambalajı açılırsa, jelatini yırtılırsa, garanti etiketi sökülürse kesinlikle garanti dışıdır, iade alınmaz.

· Ürün iadesi konusunda müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir veya magaza@teoridergisi.com adresine konu ile ilgili mesajınızı gönderebilirsiniz.

ÖDEMELER

· Ödemelerinizi sitemizde belirttiğimiz (kredi kartları) ödeme seçenekleri ile yapabilirsiniz.

magaza.teoridergisi.com'dan alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.